ششم تیر 1301
Phone : 021-44601192

مقالات ----> امنیت و شبکه ----> شبکه ----> شبکه خانگی بیسیم خود را بهبود ببخشید

شبکه خانگی بیسیم خود را بهبود ببخشید

شبکه های بیسیم یکی از جذاب ترین گرایش های دهه گذشته بوده است .خوشبختانه امروزه تقریبا هر جا که مایل باشیم ، توسط امواج رادیویی غیرقابل دید، می توانیم لپ تاپ یا تبلت خود را به اینترنت متصل کنیم. به هر حال بعضی از اوقات سیگنال هایی که ما در اطراف خانه خود می گیریم، همیشه قوی نیستند. ممکن است که یک نقطه کور درست آن طرف میز نهارخوری شما باشد و ما را از جست و جوی آنلاین اخبار در حال صبحانه محروم سازد! عوامل بسیاری در رابطه با دلایل کند یا ضعیف بودن سیستم Wi-Fi، طول کشیدن پشتیبان گیری و مسایلی از این قبیل وجود دارد. در عصر حاضر، با توجه به افزایش نرم افزارهای وب مدار، وجود شبکه های متعدد اجتماعی و دیگر پیشرفت ها، اتصال همیشگی به اینترنت بیشتر حکم یک ضرورت را دارد.

حال, زمان آن است که در مورد بهینه سازی عملکرد LAN بیسیم یا همان WLAN بحث کنیم. سعی داریم که در این مقاله با استفاده از راه کار هایی رایگان یا ارزان به سرعت بالاتر و کارایی قابل اطمینان تری در این زمینه دست یابیم و چگونه بیشترین کارایی را فراهم نماییم.

اجتناب از معرفی وسیله های کم سرعت

Wi-Fi یک سیستم سازگار پشتیبان گیری است. به عنوان نمونه ، اگر شما یک نوت بوک دارای Wi-Fi 802.11n و مودم ۱۵۰ مگابایت بر ثانیه داخلی با پورت USB یا کارت توسعه داشته باشید، به وسیله مسیریاب یا WAP (که ۸۰۲٫۱۱b  یازده مگابایت بر ثانیه و ۸۰۲٫۱۱b پنجاه و چهار مگابایت بر ثانیه پشتیبانی می کند) می توانید به خوبی عمل نمایید. با این وجود سرعت چنین اتصالی در تئوری از بیشترین سرعت اسمی ۸۰۲٫۱۱g تجاوز نمی کند. در نظر داشته باشید که عملکرد واقعی Wi-Fi معمولا برابر یا کمتر از نصف بیشترین سرعت تئوری است!

فاصله ها را در نظر داشته باشید

فاصله طولانی ترین یک WAP یا مسیریاب و یک آداپتور بیسیم منتج به سیگنال های ضعیفتر Wi-Fi خواهد شد؛ بنابراین کلید معما کوتاه کردن فاصله یا افزایش قدرت سیگنال است. اگر محل زندگی شما بزرگ است (به عنوان مثال یک مزرعه دارید) باید پس از بررسی, مسیریاب بیسیم یا نقطه دسترسی را نزدیک مرکز آن قرار دهید. به علاوه اگر مسیریاب شما آنتن های قابل تعویض را پشتیبانی کند، می توانید به دنبال یک آنتن با کیفیت و متناسب با مسیریاب خود باشید. همچنین ممکن است که بتوانید حالت Turbo Mode وضعیت MIMO (چند ورودی / چند خروجی ) را میان وسیله های خود فعال سازید (به علاوه ممکن است تقویت توان آنتن را داشته باشید).

می توانید از طریق یک مرورگر روی کامپیوتر شخصی خود که با یک اتصال کابلی به مسیریاب متصل شده است، موارد مذکور را روی مسیریاب خود فعال سازید. در دفترچه راهنمای مسیریاب خود به دنبال نشانی IP بگردید تا بتوانید آن آدرس را در مرورگر وارد کنید. پس از این مرحله لازم است تا نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید که باید قبلا مطابق پیشفرض های کارخانه تغییر داده شده باشد.

علاوه بر WAP ها که برای تامین پوشش دهی نواحی مورد نظر شما به کار برده می شود ، توسعه دهنده های بیسیم یا ابزار های تکرار کننده ای نیز وجود دارد که می توانید آنها را نزدیک نقاط کور خانه نصب کنید.

موانع

وجود اشیای فیزیکی کمتر میان مسیریاب WAP و آداپتور بیسیم ، توان بیشتری را به سیکنال های مسیریاب می بخشد. قدرت و توان سیگنال معادل عملکرد و راندمان است؛ بنابراین با داشتن اتصال Wi-Fi قدرتمندتر، نرخ انتقال بالاتری خواهد داشت. در نتیجه عکس هایی با جزییات بیشتر و ویدیو های واضح تری را به ارمغان می آورد. مسیریاب یا نقطه دسترسی خود را در مکانی قرار دهید که مسیر نسبتا بدون مانعی به دستگاه های بیسیم شما داشته باشد. احتمال می رود که در تمام نقاط خانه مسکونی خود نتوانید ارتباطی با قدرت یکسان داشته باشید.

تداخل

اگر در آپارتمان زندگی می کنید، احتمالا از اثرات تداخل های الکترومغناطیسی بر شبکه Wi-Fi آگاهی دارید. زمانی که همسایه ها از وسایل بلوتوث، مایکروویو، مانیتور های کودک، تلفن های بیسیم و وسایلی از این قبیل استفاده می کنند که در حوره فرکانسی ۸۰۲٫۱۱ b/g/n قرار دارند ، WLAN شما با کاهش شدید سرعت روبرو می شود. تغییر حوزه فرکانسی مودم می تواند در اکثر موارد پاسخگوی این مشکل است.

http://www.pcmag.com
http://www.pc-article.ir


نویسنده : مهدی طالب    تاریخ ارسال : 1391/04/28

نظرات کاربران

 |   | 

بسیار مفید بود ممنونم

پاسخ :

خواهش میکنم


 |   | 
Aritelcs like this just make me want to visit your website even more.
 |   | 
Your articles are for when it abustolely, positively, needs to be understood overnight.
 |   | 
Son of a gun, this is so heplufl! http://ytqlfwq.com [url=http://hitbpcqhvek.com]hitbpcqhvek[/url] [link=http://glmwwyyk.com]glmwwyyk[/link]
 |   | 
Wow! Great to find a post with such a clear megssae! http://fvwqmcm.com [url=http://cifctym.com]cifctym[/url] [link=http://zukkwiq.com]zukkwiq[/link]
 |   | 
What I find so inntiesertg is you could never find this anywhere else.
 |   | 
We love the work you did for Keith and Renee. The weekend was awesome. The phhrpgtaoos you took were creative and captured the special moments of their wedding day. Thank you for doing a wonderful job for Mr. and Mrs. Keith Haase. As a parent, I will treasure the photos you took.
 |   | 
This has made my day. I wish all poinstgs were this good.
 |   | 
My partner and I stumbled over here from a diefnrfet web page and thought I might as well check things out. I like what I see so now i am following you. Look forward to exploring your web page again.

ارسال نظر
Click for new image